Бінц на Рюген – Василь Кандінський

Бінц на Рюген   Василь Кандінський

“Бінц на Рюген” – рідкісна рання робота Кандинського учнівського періоду, втілює його експерименти з технікою і вдумливе дослідження кольору, який проявить себе в повну силу через кілька років. На мальовничих балтійських пляжах острова Рюген художник написав кілька картин.

Цей період можна назвати ранньою зрілістю художника, коли він ще перебуває під сильним впливом неоімпресіоністичних технік, але вже намацувати свій власний шлях. Роботи 1901 року – це в основному невеликі картини маслом, виконані на пленері. У них очевидно сильно вплив Моне в сенсі роботи зі світлом, і стилістичні паралелі з технікою Сіньяка.

Імпасто в цих роботах настільки інтенсивне, що вони майже перевантажені кольором. В даній роботі використання мастихіна** для накладання фарби наповнює картину виразністю кольору, який у своїй безпосередності й простоти наближається до руйнування композиції, що говорить про рух художника в напрямку абстракції. Кандинський відвідав Бінц влітку 1901 року і написав там чотири картини в схожій техніці, одна з яких знаходиться в Центрі Жоржа Помпіду в Парижі, інша в Белграді.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Бінц на Рюген – Василь Кандінський.