Битва архангела Михайла з драконом – Альбрехт Дюрер

Битва архангела Михайла з драконом   Альбрехт Дюрер

У гравюрі “Битва архангела Михайла з драконом” Альбрехт Дюрер ілюструє главу 12 книги “Одкровення” Іоанна Богослова:

“І сталася на небі війна: Михаїл і Ангели його воювали проти дракона, і дракон і ангели його воювали проти них, але не встояли, і не знайшлося вже для них місця на небі.

І скинений був великий дракон, древній змій, званий дияволом і сатаною, який спокушає весь світ, скинуто його на землю, і ангели його скинуті з ним”.

Художник зобразив Архангела Михаїла в той момент, коли він завдав удар списом в пащу дракона. Довге світле спис подібно блискавки. Чудовисько перекинулося навзнак і зараз впаде па землю зі страшної висоти. Воїнство архангела Михаїла мечами і стрілами добиває породження темряви. Нелегка перемога! Величезне зусилля відчувається в руках архангела, яростни помахи мечів, туго натягнутий лук – грізне бій вирує в небі.

А під чорною хмарою, в якій кипить ця битва, знову видна земля. На землі світлий день. Спокійна й мирна даль. Це вже не маленький куточок, це величезний простір – втілення світового краєвиду: гори, пагорби, дерева, місто. Пейзаж доводиться описувати майже тими ж словами, якими вже говорилося про інших пейзажах “Апокаліпсису”, але це, по суті, і є той самий пейзаж. Ті ж кораблі пливуть по морю, ті ж дерева тягнуться вздовж доріг, той же місто підносить до неба шпилі веж.

Альбрехт Дюрер знаходить подробиця вражаючу, яка найсильніше передає відчуття спокою, обретаемого землею. Перед мостом на в’їзді в місто Гостинно піднятий шлагбаум: небезпека більше не загрожує жителям. Це ледь помітна деталь. Її на відбитку потрібно розгледіти. Але як радів Дюрер, коли придумав таку деталь! Відкриті міські ворота, піднятий вгору шлагбаум, як красномовно говорить це про світі!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Битва архангела Михайла з драконом – Альбрехт Дюрер.