Битва Геракла з Хозроем – П’єро делла Франческа

Битва Геракла з Хозроем   Пєро делла Франческа

Фрески з Ареццо Фрески циклу “Хрест Віри” у церкві Сан-Франческо в Ареццо є наймасштабнішою і знаменитою роботою П’єро делла Франческа. Над ними майстер працював ціле десятиліття. В той час історія знайдення Хреста Господнього була досить популярна, і її зображували – у багатьох церквах, присвячених пам’яті святого Франциска.

Така зв’язок між святим Франциском і Хрестом Господнім існувала в епоху Відродження тому, що в 1362 році саме ченці-францисканці стали “офіційними хранителями” святих для християн місць в Єрусалимі, а деякі з них, крім того, знайшли собі місце в легендах, присвячених набуття Хреста Віри. Згідно з цими переказами, Хрест Віри був зроблений з дерева пізнання добра і зла, заборонений плід якого послужив причиною вигнання Адама і Єви з раю, а історія Хреста простежується у давніх джерелах аж до VII століття до Різдва Христового.

В інтересах композиції П’єро розташував сцени з історії віднайдення Хреста Віри не в хронологічному, а в довільному порядку. Тут ви бачите три фрески з цього циклу: “Битва Геракла з Хозроем” , “Бачення Костянтина” і “Смерть Адама” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)