Битва при Ангиари – Леонардо да Вінчі

Битва при Ангиари   Леонардо да Вінчі

Дивовижне втілення давно канув у віках битви – “Битва при Ангиари” пензлю геніального да Вінчі, на жаль, назавжди втрачено для мистецтва. Сьогодні ми можемо тільки тішитися копією з картону, підготовленої для цієї фрески, яку зробив Рубенс, але і вона дає ясне уявлення про пишноті фрески. Це був самий грандіозний проект великого художника – закінчена фреска повинна була перевершувати за розміром саму “Таємну вечерю”.

Замовлення надійшло від гонфалоньєра Содеріні, який запросив Леонардо і Мікеланджело прикрасити головний зал свого палацу – кожному художнику доручалася одна стіна. Да Вінчі згадав про битву 1440 року між військами флорентійців і міланців, і задумав цей масштабний проект, ескіз до якого вже був оголошений найбільшим досягненням живопису. Новаторство було в усьому – і в зображенні дійових осіб, і в композиції, і в технології.

Досі не ясно, чи закінчив Леонардо свою роботу, але активні пошуки унікальної фрески велися протягом століть, і досягли свого апогею у 2000-х, коли італійський мистецтвознавець Серачини виявив порожнину в стіні залу палацу Содеріні, на якій зображена фреска Вазарі. Пошуки 2012 року не дали однозначних відповідей, а влада Італії заборонили їх продовжувати, для того, щоб уберегти фреску Вазарі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)