Битва при Сан-Романо – Паоло Уччелло

Битва при Сан Романо   Паоло Уччелло

Представлена картина художника кватроченто Паоло Уччелло – одна з трьох, написаних ним на цю тему і стояли біля витоків батального жанру в європейському мистецтві. Всі ці твори, замовлені Леонардо Бартоліном Салимбени, які брали участь у битві, зображують моменти битви флорентійців з сиенцами, що сталася в 1432. На картині “Битва при Сан-Романо” флорентійський лицар списом вибиває з сідла проводиря війська ворожого Бернардіно делла Чарда.

Сидить на білому коні вождь флорентійців Нікколо да Толентино вже перекинув на землю одного з ворогів. Навколо йде битва, “змішалися в купу коні, люди”, взметаются списи та арбалети, летять на землю лицарі та їх озброєння. Напруга всій сцені додає і те, що на невеликому просторі вмістилося безліч фігур, до того ж по краях композиція нарочито зрізана рамою, від чого здається, що їй тісно у відведених межах. Уччелло зображує своїх персонажів у самих різних позах. Ймовірно, заради того, щоб потренуватися в цьому вмінні, він і взявся за роботу.

Рудий кінь зліва, скаче геть, сірий, з падінням разом з ним лицарем, білий, на якому сидить ватажок флорентійців, показують, наскільки художник впорався зі складними ракурсами і перспективою. Динамізм всій сцени підкреслять колоритом, в якому стикаються яскраві, чисті кольори.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)