Благославляющий Христос – Фернандо Гальєго

Благославляющий Христос   Фернандо Гальєго

“Христос Благославляющий”, як і багато іспанські картини кінця XV-початку ХVI століття, здійснив довгу подорож, перш ніж зайняв належне йому місце в стінах музею Прадо. Відомо, що цей твір було даром Педро дель Кастільі церкви Сан-Лоренцо дель Торо. Оскільки дон Педро вмер у 1492 році, відповідно, цей дар не міг бути вручений після цього часу.

Художній аналіз роботи свідчить, що картина написана між 1480 і 1490 роком в період зрілості Гальєго. Хоча художник прагнув утриматися у готичних традиціях при трактуванні образу Христа, про що говорять готичні арки прорізів, алегоричні фігури і вся кольорова гама твору, його живописна манера носить на собі відбиток впливу італійських і ще сильніше, фламандських майстрів. І в теж час це, безумовно, іспанське твір, хоча невідомо, де і в кого навчався художник.

Ісус Христос сидить на троні в оточенні алегоричних фігур, в зображенні яких Гальєго вкладає витончену символіку. Спаситель зображений у червоному одязі, утворює множинні, майже скульптурні складки. Права його рука заради благо словення піднята в жесті, а ліва тримає прозорий кришталева куля з високим хрестом, біля ніг – міфічні крилаті звірі.

Католицька церква зображена у вигляді прекрасної молодої жінки у вінку, що тримає потир з причастям. Вона спирається на посох, який вінчає хрест і розвівається на ньому вимпел. Синагога, навпаки, – це нервова, зламана постать в жовтій сукні Вона спирається на зламаний посох з жовтим ж вимпелом. Над їх зображеннями з одного боку – ангел з молитовно складеними руками, а з іншого орел.

У колориті твору переважають відтінки червоного і золотого. Холоднуваті прорізи з алегоричними фігурами ще більше притягують нашу увагу до повного спокою образу Ісуса Христа. Згідно каталогу виставки “Золоте руно”, проходила в Брюсселі в 1907 році, робота зберігалася тоді в приватній колекції, в 1913 році цей твір набув Пабло Бош і підніс його в дар музею Прадо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Благославляющий Христос – Фернандо Гальєго.