Благовіщення – Андреа дель Сарто

Благовіщення   Андреа дель Сарто

Ця картина була написана Андреа дель Сарто для монастиря Сан-Галло. Незважаючи на те, що до часу роботи над нею художникові ще не було й тридцяти років, вона дивовижна по своїй зрілості. Джорджо Вазарі зазначає в ній приємну для погляду цілісність колориту, а також ніжну світлотінь і досконалу красу виразних голівок ангелів, супроводжуючих Гавриїла”.

Він же повідомляє нам, що пределлу для цього способу написав Якопо Понтормо, колишній тоді учнем Андреа, На жаль, пределла ця втрачена, і ми не маємо можливості судити про те, як виглядала вся композиція в цілому. Звертає на себе увагу в Благовіщення” величний архітектурний фон, який створює ілюзію глибини простору і надає полотну урочисте звучання.

Порівнюючи Благовіщення” Андреа з подібними роботами сучасних йому флорентійських майстрів, ми обов’язково зробимо висновок на користь героя нашого випуску. У той час, коли його однолітки ще досить ніяково розташовують фігури і наївно користуються архітектурними елементами, Андреа вже створює композиції, майже досконалі по своїй цілісності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)