Благовіщення Честелло – Сандро Боттічеллі

Благовіщення Честелло   Сандро Боттічеллі

Картина художника Сандро Боттічеллі “Благовіщення Честелло”. Розмір роботи 150 x 156 см, дерево, темпера. Картина написана для церкви Санта-Марія Маддалена деї Пацці в монастирі Честелло. Драматична сцена Благовіщення представлена в просторі суворо геометричних ліній: візерунками з прямокутників розкреслений підлога, сухий геометризм властивий і членению стіни.

Архангел, ще не зупинив свій стрімкий політ, схилився на коліна перед Марією. Взмятенная лінія, нервово вібруюча по контуру фігур, зв’язує їх у ціле і веде за собою очей глядача. Слідуючи за цими зламами, вигинами, за спрямованими назустріч один одному лініями, погляд “прочитує” розповідь.

Учасники дійства гранично взволнованни, їх пози позбавлені стійкості, немов би під впливом містичного вітру, що увірвався в простір. Фокус виразності картини художника в діалозі рук архангела і Пресвятої Діви Марії. Він приніс божественну Звістку, вона, боязко відсторонюючись, приймає її з покорою.

Нові настрої художника Сандро Боттічеллі проявляються у відмові від прикрашання обличчя Мадонни, у відсутності коштовностей, золотого орнаменту, характерних для ранньої живопису Боттічеллі. Здається, наче він прислухається до висловлювань Савонароли про простоту одягу святих, про істинної цінності духовного на противагу тлінність фізичної краси.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Благовіщення Честелло – Сандро Боттічеллі.