Благовіщення пастухам – Якопо Бассано

Благовіщення пастухам   Якопо Бассано

По всій видимості, при житті художника ця картина користувалася чи не більшою популярністю, ніж його сільські сцени, – до нас дійшла величезна кількість повторень цієї композиції. Представлений тут авторський оригінал, на жаль, дуже погано зберігся.

Верхній шар фарби частково зруйнувався, вся поверхня картини покрита глибокими тріщинами. Природно, це ускладнює оцінку художніх достоїнств полотна, але прочитати” початковий задум майстра ми все-таки можемо. Незважаючи на те, що велика кількість пастушачих” деталей повинно було б наблизити Благовіщення пастухам до пасторалі, за своїм звучанням воно все-таки більше тяжіє до величним бассановским вівтарям 1560-х років, ніж до його сільським сцен. Велике значення тут має, звичайно ж, особливе освітлення.

Прорезающий нічну темряву дивне світло, що виходить від благовістить ангела, не тільки надає особам пастухів якесь особливе вираження, а й наче олюднює лагідні морди тварин, нагадуючи глядачеві про те, що поруч з такими ж коровами і вівцями народився в цю ніч Агнець Божий. Вихоплюючи з темряви то одну, то іншу деталь, цей сніп небесного світла все приводить в рух, одночасно радісний і тривожний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Благовіщення пастухам – Якопо Бассано.