Благовіщення – Сімоне Мартіні

Благовіщення   Сімоне Мартіні

Цей найбільш відомий шедевр Сімоне Мартіні був виконаний для вівтаря св. Ансания в сиенском соборі. Неземна атмосфера благовіщення підкреслена блискучим золотим тлом сцени. У верхній частині картини, під центральним куполом у вінці херувимів зображений голуб – символ Святого Духа.

Божественного посланця, передавального Марії благу звістку, і Марію немов з’єднують золоті літери привітання: Ave gratia plena dominus tecum”. Марія сидить на дерев’яному інкрустованому троні, просторове розміщення якого, як і книга складена в лівій руці Марії, підкреслюють реальність її образу.

Постать Марії, внимающей благої вести, написана легко, натхненно, хоча її темно-синій плащ і виглядає з-під нього карміново-червоний одяг контрастують із сліпучим блиском всієї сцени. Фігуру ангела, одягненого в парчеву вбрання, що підкреслюють виникають на золотому тлі крила з павиним пір’ям і примхливі складки декоративно звивається плаща.

По обидві сторони вівтаря зображені фігури святих: зліва – св. Ансаний, якому був присвячений цей вівтар, а праворуч, згідно напису, зробленого в минулому столітті, зображена св. Юлитта. Ці дві фігури написані більш пластично, як і зображення пророків у медальйонах фронтонів, тому деякі видатні дослідники приписують їх кисті Ліппі Меммі, чиє ім’я можна прочитати на нижній рамі картини поруч з ім’ям Сімоне Мартіні.

Проте видається більш вірогідним, що Ліппі Меммі виконав тільки золочення і прикраса вівтаря, а розпис цілком належить Сімоне Мартіні, який за допомогою двох бокових фігур, більш скульптурних та реалістичних, хотів підкреслити надприродний характер центральної сцени.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)