Благовіщення

Благовіщення

Ікона з святкового ряду іконостасу. Оригінальна деталь іконографії – велум не перекинутий між будівлями, як зазвичай, а звішується з кулястого навершя башточки.

Рідкісну конфігурацію має зображення неба. Колорит ікони видає її вологодське походження. Важливу роль у ньому відіграє фарба індиго, покладена на зеленувато-блакитну підкладку, і настільки ж типові для вологодської іконопису зелена і коричнева фарба краса з лиловатим опеньком.

Звичайний для вологодської ікони і дуже жовтий опеньок золочення, з оранжувато-жовтої підкладкою. Типи ликів і їх лист також типові для Вологди. Витонченість і легкість моделировок на шатах архангела поєднуєте : площинний барвистою кладкою на більшій частині поверхні. При швидкості і деякою спрощеності роботи в цілому майстер зробив виразними лики персонажів. Відчутно, що ікона була частиною великого ансамблю.

Ікона є характерним зразком продукції знаходилася десь на вологодских землях іконописної майстерні, створювала комплекси творів для іконостасів місцевих парафіяльних і монастирських храмів. Художній пам’ятник музейної цінності, цікавий для історії російської культури другої половини XVI в.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)