Благовістя пастухам – Таддео Геді

Благовістя пастухам   Таддео Геді

Ця картина прикрашає південну стіну каплиці і розташована під сценою Благовіщення”. Таддео Геді, зображуючи цю нічну сцену, вперше вірно слід тексту Біблії. На тихому гірському схилі смиренно спить стадо, дрімають відпочиваючі пастухи, раптом з неба несподівано проливається сліпуче світло. У світлі виникає ангел, який звертається до переляканим пастухам.

Вівчарський собака, зображений в лівому нижньому кутку картини, у страху виє. Туго натягнута діагональ між ними являє собою одну з осей картини. Інших персонажів на картині немає, якщо не вважати сплячого стада, підкреслює нічну тишу і глибину простору. Інша діагональна вісь картини – гірський схил і фігури лежать пастухів – урівноважує композицію. Ллється зверху жовте світло заливає весь схил гори, який завдяки цьому сліпучо виділяється на блакитному тлі. Цей світ додає картині таємничість, а також посилює об’ємність фігур.

Майстрів последжоттовского покоління часто займали проблеми світла, але жоден з них не використовував світло так підкреслено і так по-новому, як Таддео Геді. В інтересі Таддео до світла, можливо, зіграли роль часто повторювалися в 1330-х рр. затемнення Сонця, які художник міг спостерігати так само, як сидить спиною до глядача пастух.

В результаті пристрасного захоплення спостереженням за явищами природи Таддео 7 липня 1339 р., під час нового сонячного затемнення, отримав серйозну хворобу очей. Про все це ми знаємо з його листів, написаних одного знаменитого проповідника-містику тієї епохи, ченцеві-августинцу фра Сімоне Фидати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)