Блакитні даху поблизу Руана – Поль Гоген

Блакитні даху поблизу Руана   Поль Гоген

Краєвид “Блакитні даху поблизу Руана”, написаний Полем Гогеном в 1884 році, має низку рис, характерних для мистецтва імпресіонізму. У той же час в картині простежуються стійкі тенденції постимпрессионистические.

Краєвид “Блакитні даху поблизу Руана” – це убористое, щільне у плані образотворчих образів полотно. Картинна площина заповнена, образотворчий ряд якоюсь мірою навіть перевантажений. Картині бракує повітря, простору.

Зображення тісно розташованих один до одного будинків народжує відчуття неприступності і спокою, і в теж час замкнутості і відгородженості. Для промальовування дахів художник використовує складний блакитний колір, об’єднуючи тим самим це скупчення будівель поблизу Руана в щось ціле і значне.

Художник відтворює складні світло-тіньові відносини завдяки підбору унікальною палітри для свого полотна.

Для картини характерний цікавий ракурс і оригінальне композиційне бачення художника. Численні, різного виду будинку підносяться часом громіздкими ярусами над глядачем. Між тим, подібне нагромадження розрізнених будівель можна назвати однотипним, нудним, звичайним.

Навпаки, прозовий на перший погляд зображення будинків приємно дивує різноманітністю відтінків і фактур. “Скупченість” картинки зберігає відчуття орнаментальности зображуваного, коли елементи тісно розташовані один до одного, будучи при цьому чітко заданим, але прихованим до часу символом. Так і в даному випадку, символічний пейзаж, а не просто замкнутий в самому собі. І нехай тут немає динаміки в прямому сенсі цього слова, тим не менш, полотно має ідею і володіє символічною енергією.

Пейзаж виявляє перед нами осінні фарби, складні відтінки. Переважно теплий колорит врівноважується холодним колоритом неба і дахів. Простір неба заповнено білими переривчастими хмарами, роняющими додаткові тіні і затемнюючи пейзаж, роблячи його більш вираженим і контрастним.

Картина більшою мірою нагадує начерк, подмалевок, один з варіантів можливого зображення, про що свідчать відсутність детальної промальовування, строгих контурних ліній, шорсткість і нервозність штриха.

Пейзаж гранично статичний, проте деяку динаміку полотну надають фігури людей в нижній частині полотна. Незвичайна компоновка цих фігур оживляє пейзажне зображення, вносить елемент випадковості і деякого хаосу, що в житті так часто. Від цього полотно перестає бути мертвою картинною площиною, а починає дихати в такт з навколишньою дійсністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Блакитні даху поблизу Руана – Поль Гоген.