Блакитні гори – Микола Реріх

Блакитні гори   Микола Реріх

Картина “Блакитні гори” передає незрівнянний гірський пейзаж Гімалаїв. Виблискують вічні сніги на вершинах, западини покриті легким серпанком, хвилястою лінією відзначена гряда, за якої знову підносяться гори. Ми їх не бачимо, але відчуваємо їх величезність. Вони не пригнічують, навпаки, як тут легко і добре, відчуваєш себе частинкою всесвіту…

“Гори, гори! Що за магнетизм схований у вас! Який символ спокою укладений у кожному блискучому піку. Найсміливіші легенди народжуються близько гір. Самі людяні слова виходять на снігових висотах”,-писав художник.

Друга половина життя Н. К. Реріха була тісно пов’язана з Гімалаями. Він пише їх в різні пори року, в різний час дня. “Де ще можна отримати таку радість, як схід Сонця над Гімалаями, коли синява інтенсивніше сапфірів, коли з далекого-далека виблискують льодовики, як незрівнянні дорогоцінні камені”,- писав художник в дорожніх щоденниках.

Картини серії “Гімалаї” Микола Реріх створював протягом багатьох років, у тому числі і в похідних умовах Центрально-Азіатської експедиції, які диктували їх невеликий формат і темперний техніку виконання. Вони свого роду мальовничі сторінки подорожнього щоденника, де реальні гімалайські пейзажі наповнені духовним досвідом художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Блакитні гори – Микола Реріх.