Блаженство святого Франциска – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Блаженство святого Франциска   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина італійського художника Мерізі да Караваджо “Блаженство го Франциска” відома також і під іншою назвою “Екстаз святого Франциска”. Розмір картини 92,5 x 128 см, полотно, масло. У середньовіччі продовжився розпочатий ще за часів античності процес адаптації наукового знання і моделі світської освіти до християнства.

Найважливішим з результатів цього процесу стало створення картини світу, що поєднує в собі термінологію і багато положень аристотелівської метафізики з біблійним вченням про створення світу. Подібний процес адаптації йшов і в низової культури, де християнське богослужіння вступало в зіткнення з народними віруваннями.

Одним з найбільш помітних результатів цього зіткнення був поширився по всій Європі культ святих. Однак і в високої, і низької культури даний процес був пов’язаний зі значними труднощами.

В якості прикладу можна навести засудження церквою так званих Паризьких Аверроистов – філософського спрямування, визнає аристотелівську ідею про вічність світу, хрестові походи проти єретичних вчення катарів, вальденсів і ін. Блаженний аскет Франциск Ассизький, італійський проповідник, засновник ордена францисканців, автор релігійних поетичних творів.

З 1207 року підпорядкував своє життя служінню духовному спадщини Ісуса Христа, ставши проповідником. Незабаром у нього з’явилися послідовники в Італії і майже у всіх європейських країнах, які організувалися у францисканський братства. У 1228 році Франциск Ассизький був канонізований. Оповідання, легенди про нього зібрані у поетичному анонімному збірнику періоду зрілого середньовіччя “Квіточки святого Франциска Ассизького”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Блаженство святого Франциска – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.