Бог війни Марс – Дієго Веласкес

Бог війни Марс   Дієго Веласкес

Картина іспанського художника Дієго Веласкеса “Бог війни Марс”. Розмір картини 179 x 95 см, полотно, олія. Ця картина художника Веласкеса входила в серію картин, призначених для прикраси королівського мисливського замку Торре де ла Параду, розташованого поблизу Мадрида.

Марс у древнеиталийской міфології був божеством дикої природи, а також вважався батьком Ромула і Рема – засновників Риму, тому він шанувався як охоронець міста. Марсове спис знаходилося в житло древніх царів – регии, там же містилися дванадцять щитів, один з яких, за переказами, впав з неба, а решта щити були точною копією, виготовленою за наказом царя Нуми Помпілія, щоб гіпотетичний зловмисник не міг розпізнати і пошкодити справжній.

Списом і щитом Марса потрясав полководець, ідучи на війну, волаючи до божества. У пізніший період міфотворчості функції Марса-бога-хранителя громади Риму, відійшли на другий план. У давньоримської поезії, яка активно розробляла грецькі сюжети про Аресі, Гефесті і Афродіті, Марс став вважатися тотожними грецького бога війни Ареса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)