Богоматір Казанська

Богоматір Казанська

Чудотворний образ Богоматері Казанської був явлений у 1579 р. Принесена в церкву Миколи Тульського, вона прославилася багатьма чудесами, які описані митрополитом Гермогеном. У 1612 р. ікона перебувала при війську князя Дмитра Пожарського, надихаючи російських воїнів на боротьбу з поляками. Можливо, казанці надіслали до Москви список з чудотворної. Наступні відомості про чудотворному образі суперечливі.

За одним – він був встановлений в Казанському соборі на Червоній площі в Москві, за іншим – це список.

Імовірно список, який перебував при війську князя Пожарського, пізніше перенесли за вказівкою Петра I у Петербург, де ще пізніше він був поміщений в Казанському соборі на Невському проспекті. В даному творі основну увагу приділено декоративної обробки окладу, виконаного в традиціях раннього класицизму павлівської епохи. Грубувата карбування свідчить, ймовірно, про периферійному походження пам’ятника.

На полях витончені гірлянди, вазони з квітами гармонійно співвіднесені з квітами на тонких стеблах, прочеканенних між штралами вінців Марії і Немовляти. Святкування чудотворній іконі – 21 липня і 4 листопада н. ст.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.33 out of 5)