Богоматір з Немовлям на троні в оточенні ангелів – Ченни Ді Пепо

Богоматір з Немовлям на троні в оточенні ангелів   Ченни Ді Пепо

Унікальні твори раннього Відродження представлені в Луврі з дивовижною повнотою. Зібрав цю безцінну колекцію директор Музею Наполеона, так тоді називався Лувр, барон у іван-Денон. Після падіння Наполеона комісія, покликана повернути тосканські картини в Італію, їх не затребувала.

Однією з перлин цієї колекції був вівтарний образ з церкви Сан-Франческо в Пізі з зображенням Богоматері з Немовлям на троні в оточенні ангелів. Ця вівтарна стулка з часу відноситься до кінця XIII століття. Картина, яка надійшла до Лувру у 1814 році, дуже велика – найбільша в розділі живопису раннього Відродження. В ній найбільш яскраво відображений перехід від панував у той час в живопису візантійського стилю до тієї особливої плинності ліній, яка стане невід’ємною частиною тосканського мистецтва.

Знаменитий історик мистецтва Джорджо Вазарі вважав її витвором тосканського художника Чімабуе, хоча друга вівтарна стулка, що знаходиться зараз у Флоренції, приписується Дуччо, сиенскому двійникові Чімабуе, і вважається більш пізньої.

Цей вівтар відкриває в живописному мистецтві той новий вид творів, який носить відбиток їх творців. Пам’ять про таку особу, як Чімабуе, була жива і три століття тому, коли Вазарі писав хроніку під назвою епохи Відродження “Життєписи найбільш знаменитих живописців, скульпторів і зодчих”. За словами Вазарі, Чімабуе був дуже впертий, за що отримав прізвисько “Бичача голова”. У його образах завжди присутня особлива напруженість, відчутна у відкритих, спрямованих прямо на нас поглядах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Богоматір з Немовлям на троні в оточенні ангелів – Ченни Ді Пепо.