Богородиця у синій вуалі – Жан Огюст Домінік Енгр

Богородиця у синій вуалі   Жан Огюст Домінік Енгр

Полотна релігійного змісту Енгр писав протягом усього свого життя. Релігійний живопис пережила період занепаду в роки Революції і наполеонівських воєн, але в епоху реставрації знову опинилася широко затребуваною. Це знайшло відображення і в творчій долі Енгра. Написана: художником в 1824 році вівтарна картина “Обітниця Людовика XIII” отримала широкий резонанс, причому переважали в цьому хорі саме схвальні оцінки. Релігійні роботи Енгра свідчать про потужний вплив Рафаеля.

Особливо очевидно це вплив в образі Діви і Немовляти, створеному Енгром для кафедрального собору в його рідному Монтобані. Рафаелеві мадонни послужили відправною крапкою при роботі над полотном “Богородиця у синій вуалі” але тут ренесанс-ве ехо сильно спотворено – це стосується занадто “земного” вираження обличчя Марії та її молитовно складених рук.

Більш того, деякі деталі свідчать про те, що в даному випадку справа не обійшлося без використання типово манъеристских прийомів. Взагалі ж, у релігійному живопису Енгра наявний конфлікт між початковою релігійної установкою і підвищеним інтересом художника до земних реалій. Не завжди цей конфлікт йому вдається задовільно вирішити. Прикладом такої невдачі служить картина “Мучеництво святого Сімфоріона”, 1834 – з її явно перевантаженою “академічними” фігурами композицією і повною відсутністю драматичної дії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Богородиця у синій вуалі – Жан Огюст Домінік Енгр.