Богоявлення з євангельським сказанням про спокусу Христа

Богоявлення з євангельським сказанням про спокусу Христа

В центрі композиції – оголений Христос, що стоїть у водах Йордану. На Його голову покладена рука Іоанна Предтечі, зображеного зліва, на березі річки. На іншому березі – три схилившись ангела з білими пеленами в руках.

Над Христом, у білому колі голуб – Дух Святий у восьмиконечном німбі. У правій і лівій частинах композиції поміщені більш дрібні зображення на текст Євангелія від Луки про спокусу Христа дияволом. Праворуч: диявол пропонує Христу перетворити каміння на хліб; диявол пропонує Христу всі царства всесвіту за поклоніння йому; диявол пропонує Христу кинутися з покрівлі храму. Зліва: диявол залишає Христа.

Христа, зображеного в останній сцені, благословляє Бог-Батько, образ Якого розміщено вгорі, в центрі, в хмарах, в блакитному небі під кілеподібної аркою. У лівій частині композиції зображено єрусалимцї, які виходять з воріт міста і прямують до Предтечі, зустрічає їх з сувоєм в руках. Внизу у водах Йордану – народ, хрещений Іваном схилитися.

В склад композиції входять рідкісні зображення на євангельський текст. Ймовірно, майстер користувався зразком кінця XVIII ст. Ікона має художнє значення, музейний інтерес представляє.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Богоявлення з євангельським сказанням про спокусу Христа.