Боліт – Якоб ван Рейсдал

Боліт   Якоб ван Рейсдал

Рейсдал був найбільшим художником-пейзажистом свого часу. У голландської пейзажній школі є найрізноманітніші зображення природи, і завжди в них присутні люди. Маленькі спритні фігурки навантажують або розвантажують кораблі, полюють в лісах, наповнюють собою вулиці міст і сіл. Але є й інші твори пейзажного живопису, що містять у собі момент філософського узагальнення.

До числа таких полотен і відноситься “Болото”. На картині зображена пустельна частину лісу, залита водою. Потужні, трохи скривленние дерева спрямовують до неба свої пишні крони, але частина цих гігантів – вже мертві стовбури, позбавлені листя. Такий потужний, колись прекрасний дуб, що впав у болото в правій частині полотна, ще намагається чинити опір долі його сусід, а навколо них розвивається міцна поросль. Темні води болота нерухомі, але майже вся їх поверхня покрита світлою зеленню квітів водяних лілій.

Тільки гучне сімейство дикої качки порушує спокій і тишу в старому лісі. Сонячні промені ледь проникають в сиру гущавину, і лише невеликі відблиски світла грають на поверхні води. Старезні дуби і молоді дерева втілюють у собі напрацьоване, приречене старе і нарождающееся нове покоління. Картина, таким чином, набуває прихований символічний зміст, в якому і полягає її філософський зміст.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)