Бонапарт на Аркольском мосту 17 листопада – Антуан Гро

Бонапарт на Аркольском мосту 17 листопада   Антуан Гро

В історію мистецтва Антуан Гро увійшов як майстер, чия творчість внесло значні зміни в батальний жанр, а також як один із перших художників, чиї твори втілили в живопису образ нового героя епохи Романтизму. Гро народився в Парижі і перші уроки в мистецтві отримав у свого батька, художника-мініатюриста, потім навчався у Давида і в Королівській Академії живопису і скульптури в Парижі.

В епоху Наполеона Гро став офіційним живописцем Бонапарта. Подібно своєму покровителю, вічно зайнятого війною і державними справами, художник також поспішав у своїй роботі, прагнучи встигнути увічнити діяння Наполеона, він не мав можливості довго працювати над картиною.

У полотні “Бонапарт на Аркольском мосту 17 листопада” Наполеон увічнений в самий важкий і вирішальний момент бою. Він зображений піднімає прапор, холодним рішучим поглядом оглядивающим війська, закликаючи їх до останнього вирішального кидка, який приніс полководцю одну з найбільш блискучих перемог.

Образ, створений Мрв, став найбільш динамічним серед всіх зображень Наполеона. Це один з найяскравіших образів полководця, в якому вперше в мистецтві втілився людина Нової епохи – народжене романтичний герой. Інші відомі твори: “Бонапарт відвідує чумної госпіталь в Яффі березня 1799 р.”. 1799. Лувр, Париж; “Наполеон у битві під Ейлау 9 лютого 1807 р.”. 1807. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Бонапарт на Аркольском мосту 17 листопада – Антуан Гро.