Борей викрадає Орейфию – Франсуа Буше

Борей викрадає Орейфию   Франсуа Буше

Картина французького живописця Франсуа Буше “Борей викрадає Орейфию”. Розмір картини 273 x 205 см, полотно, олія. Борей, у грецькій міфології-бог північного вітру, син Астрея й Еос. Зображувався сильним крилатим чоловіком. Житло Борея перебувало у Фракії, в ньому панували холод і морок. Обертаючись конем, Борей вступав в зв’язок з кобилицами стародавнього аттичного царя Еріхтонія, від яких народилося дванадцять лошат, від гарпій і еріній Борей також мав кінське потомство.

Ряд міфів описує викрадення Бореем дочки афінського царя Орейфии. Будучи не в змозі отримати руку красуні Орейфии, однієї з дочок царя Еріхтонія, звичайними засобами, бог Борей вирішив використовувати свою справжню природу, властиву божеству холодного і поривчастого північного вітру.

Ця історія докладно розказана Овідієм в шостій книзі Метаморфоз, і пензель живописця Буші чудово передає жагуче оповідання античного автора. Борей, прихований темними і бурхливими хмарами, викрадає Орейфию, в той час, коли вона збирала квіти зі своїми сестрами.

Борей по повітрю переніс Орейфию свого північне царство, де вона згодом народила йому двох синів-близнюків по імені Бореади. Повалене дерево на передньому плані картини є одним з скручених дубів, які Борей виривав з корінням і розламував, наводячи страх і жах на царські володіння. Популярний сюжет про викрадення Бореем Орейфии часто використовувався грецької вазописи і європейському мистецтві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Борей викрадає Орейфию – Франсуа Буше.