Босфор в місячну ніч – Іван Айвазовський

Босфор в місячну ніч   Іван Айвазовський

Картина “Босфор в місячну ніч” написана Айвазовським в 1874 році.

Художник дуже трепетно ставився до морської тематики, любив морські пейзажі, причали і всі прояви морської стихії. Багато років працював Айвазовський в різних країнах і вивчав їх природу і мистецтво живопису.

Художник мав чудову зорову пам’ять, і тому деталі на його картинах написані неймовірно точно. Його картинами захоплюються глядачі вже кілька століть. Одні картини хвилюють, а інші заспокоюють душу. Раніше нікому не вдавалося зобразити морську стихію, повітря і світло так реалістично, як це зображував у своїх творах Іван Айвазовський.

Картина написана на полотні олійними фарбами. Вона являє мариністичний цикл картин творчості Айвазовського. Перед глядачем постає протоку Босфор в повний місяць, водна гладь спокійна і безтурботна. Заспокійливий штиль… Картина написана так реалістично, що дивлячись на неї хочеться мріяти, як гуляєш по пристані і милуєшся місячною доріжкою. Кораблі на причалі вже спустили вітрила, щоб відпочити і набратися сил для нових далеких подорожей.

Між сплячими бригантинами безтурботно пливуть невеликі рибальські човни. На дальньому плані зображений пливе до пристані корабель ще з піднятими вітрилами. У повню чудово видно гори, які оточують протоку. Небо чисте і ніщо не заважає місяці однієї царювати на небосхилі. Втомлені рибалки розмовляють на березі.

Вражаючі здібності художника правдиво передавати на полотні світло місяця, нічне небо, відблиски на водній гладі. Ці образи можна зустріти і в інших творах Айвазовського. Приваблива для художника сила моря постійно змушувала знаходити в ньому щось нове.

Морський пейзаж Айвазовського передає дихання і рух цієї природної сили. Все життя художник був вірний своїй любові до моря. Картину “Босфор в місячну ніч” можна побачити в Державній Третьяковській галереї в Москві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Босфор в місячну ніч – Іван Айвазовський.