Боярський весільний бенкет XVII століття – Костянтин Маковський

Боярський весільний бенкет XVII століття   Костянтин Маковський

У творчості Маковського дуже багато картин, які описують життя і побут київської Русі у патріархальні часи. Він один з найбільш відомих живописців 2-ої половини XIX століття. Його творчість можна назвати різнобічним. Його ще називають натхненним співцем давньоруської старовини, у нього свій погляд на колорит і побут народу.

Ця картина належить до боярському циклу і тісно пов’язує художника з історією. Сам Маковський займався колекціонуванням антикварних речей, що не могло не залишити відбиток на його творчість. Дуже багато уваги він приділяв зображенню старовинних речей.

Ця картина одна з його відомих творів, вона була написана в 1883 році і мала колосальний успіх на виставці Антверпені. Ми бачимо склепінчасті хороми, які заповнені різноманітним посудом та кубками всяких форм. Художник зобразив момент святкування, коли весільне застілля підходить до завершення і виносять традиційне для того часу страва “Лебідь”.

Критики звертали особливу увагу на реалістичність зображеної події, та достовірність картини. У своїй картині художник з особливим прагненням намагається як можна ближче до оригіналу зобразити побут давньоруського народу, з усіма традиціями і особливостями. Приділяючи увагу костюмах столових приладів і обстановці. З дивовижною красою зобразив він коштовності, золото, слонову кістку, оксамит. У своїй картині він розповідає нам про традиції тієї епохи, як би проводить ознайомчу екскурсію.

Мене зацікавила його твір, і мені більш докладно захотілося дізнатися про те, як жили люди і у що вірили. Спасибі Маковського, що надав мені свободу в моїх думках і міркуваннях на тему обрядів в стародавній Русі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Боярський весільний бенкет XVII століття – Костянтин Маковський.