Бретонська пейзаж зі свинопасом – Поль Гоген

Бретонська пейзаж зі свинопасом   Поль Гоген

У 1888 році Поль Гоген створює “Бретонська пейзаж зі свинопасом”. Полотно належить Зборам Нортона Саймона в Лос-Анджелесі.

Бретонська пейзаж зі свинопасом відрізняється великою кількістю колірних поєднань. Зображення рясніє різноманітністю колориту. М’які, плавні переходи кольору різні за насиченістю і “світлоносність”. На картині зображений ясний сонячний день, відкритий тепла та гармонії.

Фарби, які художник обрав для створення даного живописного полотна, перегукується між собою, утворюючи приємне співзвуччя. Пейзаж вийшов складним, з нагромадженням образів і колірних плям. Зображення вийшло декоративним барвистим і, немов єдиний візуальний образ, химерний і непростий.

Пейзаж виглядає точно вибаглива мозаїка. Барвисті мазки нанесені вертикально, імітуючи ткану поверхню або майстерне, тонкої роботи плетіння. Картина також нагадує зображення, виконане пастеллю. Така “пастельний” живопис уособлює собою трепетне існування, легке дихання життя, коли навколишня дійсність прекрасна сама по собі, не вимагаючи якихось чудернацьких приукрашиваний. Ідея життя, її яскравих відкритих фарб, виразних форм і ліній служить справжнім джерелом натхнення для митця.

Пейзаж відрізняється колористичної насиченістю і збагачений в плані відтінків. Художник не вдається до жорстких чорним контурах, розділяючи силует і максимально розмежовуючи образи. Навпаки, його полотно швидше схоже на всесмешение, ненав’язливий, непомітний перехід одних форм і кольорів в інші. Тут немає строкатості або надмірній ламкості ліній, характерноек наприклад, для живопису Ван Гога. Немає нічого такого, щоб ускладнювало сприйняття або порушувало чуттєве захоплення роботою.

Картинна площина гранично заповнена. Простір неба, так зване, простір свободи, легкості дещо менше в загальному обсязі полотна. Небо виписано чистим блакитним кольором, колористичний тон якого ускладнюють відтінки жовтого, нагадуючи легке золоте світіння. На небі зображено кілька хмар, від яких і походить цей теплий золотий світло. Так чи інакше, золоті частинки, частинки сонячного світла та енергії присутні в кожному компоненті картини, перетворюючи і наповнюючи пейзаж своєю яскравою і неисчерпиваемой силою.

Пейзаж заряджений і натхненний ідеєю кольору і яскравого сонця. Зображення має звучністю і життєвим напором, самоствердженням звичайної, але настільки вічною і повної вічних таємниць і запитань життя, яка якщо і відкриває свої таємниці, то тільки справжнім митцям, чий геніальний дар дано їм згори. Пейзаж великий і привабливий настільки, наскільки великий і привабливий справжній геній Поль Гоген.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Бретонська пейзаж зі свинопасом – Поль Гоген.