Бричка батька Жюньета – Анрі Руссо

Бричка батька Жюньета   Анрі Руссо

Торговець овочами Клод Жюньер, з яким у Руссо були дружні стосунки, частенько допомагав непрактичному в побутовому плані художнику продуктами або грошима. Іноді, якщо бричка, запряжена кобилою на прізвисько Роза, не була зайнята перевезенням овочів, Клод катав і Митника. Майстерня Руссо і магазин Жюньера сусідили на Монпарнасі.

Художник увічнив добродушного торговця на полотні “Бричка батька Жюньета”, злегка змінивши його прізвище. З тварин, крім Троянди, на картині присутні і собаки – момент, що підкреслює любов Жюньета до тварин.

Хоча полотно створювалося на основі фотографії, Руссо не був би самим собою, просто перенісши сюжет на полотно, не прикрасивши його елементом казковості і таємничої привабливості; такої мети тут служать фігури собак, розміри яких автор нещадно спотворив, не залишивши і натяку на пропорцію стосовно інших персонажів. На подив американського художника Вебера з приводу причин такої диспропорції, Руссо без пояснень дав зрозуміти, що це входило в його плани.

Полотно має значні розміри, і при його створенні автор вперше використав гладке полотно, що дозволило зробити мазки майже невидимими.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)