Бриг “Меркурій”, атакований двома турецькими суднами – Іван Айвазовський

Бриг Меркурій, атакований двома турецькими суднами   Іван Айвазовський

Ця картина присвячена славній історії безстрашних чорноморців – бриг “Меркурій” після перемоги над турецькими суднами зустрічається з російською ескадрою. 14 травня 1829 року російська 18-гарматний бриг “Меркурій” на світанку біля Босфору прийняв нерівний бій з двома турецькими кораблями. Один з них був 110-гарматний лінійний корабель, інший – 74-гарматний. Командир брига капітан-лейтенант Казарського разом зі своїми офіцерами і матросами прийняв рішення: загинути, але не здаватися.

Обидва турецьких корабля розташувалися з двох сторін “Меркурія” і запропонували йому здатися, але у відповідь з “Меркурія” відкрили вогонь з усіх гармат і рушниць. “Меркурій” був весь розбитий, вітрила розірвані, виникла пожежа, в пробоїни стала проникати вода, але російські моряки продовжували мужньо битися. Вдалими пострілами вони завдали такі значні пошкодження обом потужним турецьким кораблям, що ті змушені були припинити переслідування і лягти в дрейф. Після бою “Меркурій” благополучно приєднався до російської ескадрі. На картині Айвазовського зображена срібна місячна ніч.

Природа перебуває в стані повного спокою; хвиль немає, тільки легка брижі ледь помітна на море, а над ним у мирному нічному небі пливуть швидкі світлі хмари. У відкритому морі “Меркурій”. Він повертається в рідний Севастополь після славної перемоги над ворогом. Вдалині видніються російські кораблі, що зустрічають героїчний бриг.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бриг “Меркурій”, атакований двома турецькими суднами – Іван Айвазовський.