Бриг “Меркурій” після перемоги над двома турецькими суднами – Іван Айвазовський

Бриг Меркурій після перемоги над двома турецькими суднами   Іван Айвазовський

У період російсько-турецької війни 1828-29 рр. загін кораблів ЧФ, що складається з фрегата і двох бригов, знаходився в районі Босфору. 26 травня 1829 року сталося зіткнення російських кораблів з турецькою ескадрою, що включала 6 лінійних кораблів і 2 фрегати. Більш бистроходному фрегату “Штандарт” і брига “Орфей” вдалося відірватися від переслідування. Однак бриг “Меркурій”, озброєний вісімнадцятьма гарматами, не зумів сховатися від настигнувших його лінійних кораблів “Селіміє” і “Реал-Бей” .

Нерівний бій “Меркурія” тривав близько чотирьох годин. Відважний бриг отримав понад триста пошкоджень, але залишився на плаву і без проблем приєднався до ескадрі, що рухалася йому на допомогу. Втрати “Меркурія” виявилися порівняно малими: 4 члена героїчного екіпажу були вбиті, 8 моряків отримали поранення, а командир брига був контужений.

Противник поніс великі втрати. Збиток, нанесений російською бригом двом турецьким лінійним кораблям, був непорівнянний зі збитком, нанесеним брига переважаючим противником. За найбільшу військову доблесть, виявлену екіпажем, бриг “Меркурій” був височайше удостоєний великої нагороди – “Меркурій” отримав кормової Георгіївський прапор і вимпел. Найвищий указ наказував надалі мати в складі російського флоту корабель, іменувався “Меркурієм”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бриг “Меркурій” після перемоги над двома турецькими суднами – Іван Айвазовський.