Буцентавр готується відплисти від молу в день Вознесіння – Антоніо Каналетто

Буцентавр готується відплисти від молу в день Вознесіння   Антоніо Каналетто

На картині “Буцентавр” готується відплисти від молу в день Вознесіння” дож, на якого художник дивиться здалеку, через бухту Святого Марка, збирається зійти на борт “Буцен-тавра” – великолепнейшего державного корабля. Це не просто морську подорож, дож збирається відсвяткувати на палубі корабля одне з найбільш значних подій венеціанського календаря – символічне заручення Венеції з морем. Згідно зі звичаєм, щороку в день Вознесіння дож повинен кинути кільце Адріатичне море.

Художник не випадково зважився зобразити цю подію. Звичай з великим розмахом святкувати заручини Венеції з морем надав Каналетто чудову можливість показати на полотні пишність і пишнота венеціанських свят.

Роботи Каналетто, провідного венеціанського пейзажиста свого часу, користувалися величезною популярністю, особливо серед англійської аристократії. Види каналів і палаців Венеції з їх багатством деталей і понині приводять глядачів у захват. У 1746 р. Каналетто відвідав Англію і написав там ряд пейзажів, в т. ч. види Йоркського замку, Ітонського коледжу і Уайтхолла, однак ці роботи майстра набагато менш відомі, ніж його ведути.

Венеція у всі часи зазнавала повеней, однак у XX ст. їх частота і розмах прийняли загрозливий характер, що пояснюється фахівцями загальним підняттям рівня Світового океану внаслідок глобального потепління і підняттям дна венеціанської лагуни з-за постійно змивали з “твердій землі” грунту. Проект дамби, що з’явився в 1994 р., дозволив регулювати рівень води в лагуні і не допускати повеней.

Робота Каналетто над зображеннями видів Венеції завжди йшла з особливою кропотливостью. Так, на багатьох його картинах можна побачити види та панорами міста і лагуни в різний час року, під час припливів і відливів. Каналетто завжди точно стежив за тим, щоб зображення на картині в точності відповідало оригіналу, а тому використовував камеру-обскуру – пристосування, яке дозволяло перенести на папір контури віддалених предметів.

Примітно, що творчість Каналетто знайшло практичне застосування вже в наші дні. Було прийнято рішення побудувати дамбу, яка захистила б Венеції від руйнівних повеней. Так ось, при проектуванні цієї грандіозної споруди інженери і архітектори для визначення безпечного рівня води звернулися до картин знаменитого венеціанського художника XVIII ст.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Буцентавр готується відплисти від молу в день Вознесіння – Антоніо Каналетто.