Будинки в Провансі поблизу Естака – Поль Сезанн

Будинки в Провансі поблизу Естака   Поль Сезанн

Поль Сезанн створював велику кількість постимпрессионистических пейзажів Провансу. В першу чергу, це такі роботи, як “Будинки в Провансі поблизу Естака”, “Будинок в Провансі”, “Гора Святої Вікторії” і багато інших. Улюбленими мотивами зображення є гори і природа в Провансі, камені, пагорби, поля, будинки. Ці образи є складовими більшості полотен постімпресіоніста. В якості такого твору може бути розглянуто пейзаж, написаний у період між 1879 і 1882 роком, “Будинки в Провансі поблизу Естака”. На сьогоднішній день картина знаходиться в Національній галереї Вашингтона.

Зображення пейзажу “Будинки в Провансі поблизу Естака” виконана в єдиній колірній гамі. Холодний синьо-зелений колорит надає полотну відчуття вечірньої прохолоди. Пейзаж наповнений блакитними фарбами і складними відтінками синього. Будинку зображені щільно, близько один до одного. Споруди нагадують геометричні фігури строгих кубічних пропорцій з різким контрастним рішенням у поєднанні з жовто-лимонними стінами і блакитними відтінками тіней.

Пейзаж Сезанна нагадує складну пастельну мініатюру або етюд. Зображення вийшло м’яким, приглушеним, без різких затемнень і колірних переходів, гострих контурних ліній та ущільнених, обтяжують обрисів.

Малюнок полотна декоративний. Для нього характерна графічність, простота форм, силуетне узагальнення, згладженість предметних меж.

Образотворчий ряд полотна схожий з незвичайною забарвленням якогось каменя-самородка. Для роботи характерна гра світла і тіні, картина ніби мерехтить, наповнюючи простір яскравим струистим відблиском сонячного світла. Пейзаж вийшов фрагментарним і частково роздробленим, немов складається з безлічі барвистих елементів. Зображення точно складається з тонких скляних граней холодних сіро-блакитних і синьо-зеленуватих квітів.

Краєвид “Будинки в Провансі поблизу Естака” крихкий, прозорий і невагомий. Узагальнені форми розходяться багатоцвіттям, вбираючи сонячні частинки, вибудовуючи і поєднуючи в єдине ціле композицію полотна. Робота абстрактна, яскрава, але при цьому тонко зроблена, чуттєва, наповнена легкістю і повітрям. Художнику вдалося передати атмосферу і особливий стан цього красивого місця поблизу Естака. Картина нагадує з’єднання напівпрозорих, різнобарвних частинок, бликующих на сонці, перетворюючи навколишній світ у простір тріпотливих прожилок і каскаду іскристих різнокольорових штрихів. Для пейзажу характерно плавне колихання і перехід кольору, тихе протягом часу на тлі ніжного сутінкового освітлення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Будинки в Провансі поблизу Естака – Поль Сезанн.