Будиночки – Вінсент Ван Гог

Будиночки   Вінсент Ван Гог

У 1883 році Ван Гог приїжджає в місто Дрент. Це невелике містечко був розташований в тій частині Нідерландів, куди ще не дійшов процес індустріалізації і технічний прогрес. У Дренте вівся видобуток торфу. Ван Гога найбільше надихнули невеликі будиночки робітників під похилими дахами з пічними трубами.

Як і художники барбізонської школи, Ван Гог дуже любив незаймані цивілізацією куточки, а прості хатини ставив вище всіх шедеврів архітектури. На цій картині він зобразив будиночки робітників, які були побудовані з торфу і покриті соломою. Спочатку вони будувалися як тимчасовий притулок, але після закінчення видобутку торфу так і залишилися житлом робітників.

Картина виконана в реалістичній манері. Традиційна для класичного мистецтва обмежена палітра складається з різних відтінків охри і коричневого. Глибокі тіні формують обсяги будинків і особливості рельєфу. Спокійні рівні ритми передають атмосферу тиші і спокою, яка панує у віддаленому від галасливого людського життя поселенні. Будинки робітників виділяються темними силуетами на тлі світлого безхмарного неба.

Слід зазначити, що в наш час при ретельному дослідженні у фарбовому шарі картини був виявлений пісок. Це говорить про те, що робота була виконана з натури під відкритим небом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)