Будиночки з солом’яними дахами – Вінсент Ван Гог

Будиночки з соломяними дахами   Вінсент Ван Гог

У 1990 році Ван Гог переїхав у невеличке містечко Овер-сюр-Уаз на півночі Франції. Художник сподівався, що м’який клімат допоможе йому привести свої думки і почуття в порядок, позитивно позначившись на його стані. За три місяці, прожиті під наглядом доктора Гаше, Ван Гог написав близько тридцяти робіт. Він трудився на відкритому повітрі, запам’ятовуючи види міста та його мальовничі околиці.

Прогулюючись по місту, Ван Гог знайшов кілька будинків, які дуже нагадували голландські хатини. Він писав неодноразово, запам’ятовуючи будиночки з різних точок зору.

У картині вже немає яскравих контрастів, характерних для Паризького і Арльського періодів. Її стримана колірна гама побудована на поєднанні спокійних пастельних тонів. Лише яскрава червона дах одного з будинків виділяється яскравим акцентом на цьому тлі. Але ця стриманість контрастує з динамічністю композиції і темпераментної манерою виконання.

У картині відсутні прямі лінії – форми будинків, розташованих по низхідній діагоналі, спотворені. Вихори мазків формують контури клубящихся хмар, кучерявих кілець білого диму, скрученої зелені на передньому плані. В тривожній манері виконання присутнє відчуття прихованого напруги.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Будиночки з солом’яними дахами – Вінсент Ван Гог.