Будиночок з червоним дахом – Аркадій Рилов

Будиночок з червоним дахом   Аркадій Рилов

Картина ” Будиночок з червоним дахом ” написана в 1933 році в Підмосков’ї. Одного разу влітку, вранці на дачній поїзді він вирушив на станцію Крюково до старим знайомим. Там будиночок, дах якого представлена нам в червоному кольорі навколо цвітуть молоді берізки. Водойма зображений на полотні являє собою єдине королівство з різною популярністю: зелені жаби грілися на сонечку, чорні равлики ніжились і ласкались один до одного, п’явки біля берега заривалися в мул.

Над самою водою легкі пташки пурхали, шелестячи крильцями. Перед будівлею побудований луг. Там паслися кози, прогулювався величезний білосніжний півень з курми, селянин косив траву. Художник із задоволенням писав етюди, не виходячи з фарбами і мольбертом за межі дачі.

Він знаходив різні композиції: одне і те ж простір в залежності від часу дня, освітлення і кута зору уявлялося по-різному. У підсумку народилася чудова головка ” Будиночок з червоним дахом “. На ній – скромний середньо пейзаж, від якого віє спокоєм, ніжністю і теплом.

Ця картина просякнута любов’ю, мені на хвилинку здалося, що ми живемо в цій самій селі, і у нашого будиночка, теж червона дах. Мимоволі захотілося бігти до свого будинку, що б розповісти яку-небудь цікаву історію, дозволити вислухати друзів, або можливо просто пройтися по селу. Дуже реалістично в своєму пейзажі художник дає нам відчути весь настрій сільського життя. Не тільки надати там, але і побувати в інших незвіданих нашою фантазією місцях.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Будиночок з червоним дахом – Аркадій Рилов.