Будинок художника в Живерні – Клод Моне

Будинок художника в Живерні   Клод Моне

Маленьке село Живерні, що розташована у Верхній Нормандії стала для художника Клода Моне джерелом натхнення. В ній розташована садиба Моне, яка тепер стала музеєм. Садибі Моне присвятив ряд своїх творчих робіт, завжди роблячи акцент на велику кількість рослинності.

Картини, присвячені містечка Живерні, завжди “живі” і соковиті. Вони потопають у квітах і панелі яскравих фарб. Примітним є те, що до створення квітників біля садиби господар доклав чимало власних зусиль. Він власноруч висаджував квіти і чагарники. Його руки, віртуозно володіють пензлем, так само вправно орудували лопатою і граблями. Що розкриває різнобічність Моне і його непересічність. Представлена тут картина демонструє особливе трепетне ставлення художника до місця свого поселення. Що примітного в цій картині.

По-перше, дата написання роботи співпав з неприємностями, пов’язаними зі здоров’ям Моне. У нього почала розвиватися катаракта – вирок для чіткого сприйняття кольорів і абрису предметів. По-друге, це містечко пізнавано в інших популярних роботах автора, наприклад, в “Кувшинках”. По-третє, спосіб викладу Клод вибрав не дуже вдалий. Живопис нагадує мішанину зелені і червоних плям. Робота сприймається дуже важко з точки зору чіткості листи. Це обумовлено прогресуючою хворобою очей.

Предмети перестали мати чіткість, тому художник написав картину плямами, розмитими і одноколірними. Однак задум Моне був орієнтований на літо і пишність всього того, що цвіте, розпускається, тягнеться вгору до сонця. Видно, що садиба вже стала занедбаної, і природа вступила в свої права.

Сил у 73-річного Моне вже не було, проте живопис він не кидав до останніх днів. Після смерті художника доглядав за садом молодший син, а також дружина старшого сина, – Бланш, – і ще старий садівник. Після в Живерні стали селитися інші художники, черпаючи натхнення в природі передмістя Парижа, наслідуючи великого імпресіоніста.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Будинок художника в Живерні – Клод Моне.