Будинок художника, вид з рожевого саду – Клод Моне

Будинок художника, вид з рожевого саду   Клод Моне

Представлена картина – пейзаж імпресіоніста Моне. Належить вона пізнього періоду творчості, коли до смерті художника залишалося два роки, рука його була вже не така тверда, як раніше, а перенесена на очах операція грала злий жарт із сприйняттям кольору. Ну що ж, картина виконана не в характерній для Моне техніці. Іншими словами тут є занадто похмура палітра, яка забиває суть композиції і суперечить життєрадісним фарбам колишнього Моне.

Перегляд пейзажу краще виробляти з деякої відстані. Це не повчання, а добра порада, який допоможе охопити сюжет картини в цілому. Відстань об’єднає мішанину мазків на щось зрозуміле і цілісне, в те, що можна уособлювати з відображенням рожевого саду. Це сад в Живерні. Він наповнений екзотикою і має складний ландшафт, над яким власноруч працював Моне. В силу старості і вже не тієї хватки сад Моне прийшов в якесь запустіння. Картина не відображає всієї краси рослин і зміни цвітіння одного сорти квітів, то іншого. Обрана палітра, швидше за все, була випадковою, адже автор переніс операцію на очі, у зв’язку з чим перестав вловлювати справжні фарби. Тому пейзаж нагадує і час сутінків, і літню спеку з криваво-червоними тінями.

Місце, якому автор присвятив свою роботу, пов’язане з його особистими переживаннями і втратами дорогих людей – обох дружин і одного з синів. В ту пору Моне задовольнявся доглядом за вічно квітучим садом в Живерні. Французька провінція стала затишним притулком ще щасливого і молодого художника, а згодом перетворилася в самотнє зелене місце, де господар доживав свої роки. Розбираючи детально полотно, можна розглянути пишну шевелюру дерева праворуч, ліворуч дещо окремо зростаючих дерев і розсип трояндових кущів у центрі.

Моне вдався до накладення хаотичних мазків. Це додало певної динаміки і листям, і квіткам. Небо забарвлене в жовтий колір, яскравий і гарячий. Тіні під кущами не мають контрасту і наполегливо змішуються з червоними і рожевими пелюстками і бутонами. Моне не витрачав час на детальне лист і працював з загальною масою планів, які складаються в зрозумілу картину, лише на відстані, як говорилося раніше. Палітра, обрана автором, тепла, строката, яскрава, як зігріваючий циганський платок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Будинок художника, вид з рожевого саду – Клод Моне.