Будівля Парламенту в Лондоні. Ефект туману – Клод Моне

Будівля Парламенту в Лондоні. Ефект туману   Клод Моне

На початку ХХ століття художник-імпресіоніст Клод Моне неодноразово буває в Англії, відвідує Лондон. Живописець знайомиться з особливостями лондонських будівель, зазначає незвичайні образи міських будівель. Особливо Клода Моне приваблює загадкова туманна атмосфера столиці Англії. У роботах Моне лондонські образи постають наповнені містикою, умовностями, особливим примарним колоритом. Однією з таких художніх робіт живописця можна вважати “Будівля Парламенту в Лондоні. Ефект туману”.

“Будівля Парламенту в Лондоні. Ефект туману” написано в 1904 році і в даний час є частиною фондів живопису Державного музею образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна в Москві. В першу чергу, слід відмітити такий факт, що художник створив цілу серію робіт на тему лондонського будівлі Парламенту. У свій час ця робота зберігалася в музеї д’ Орсе в Парижі. Картину відрізняє особливий ефект туману, про що заявлено вже в самій назві живописного полотна.

Будівля Парламенту огортає густий молочно-бузковий туман. Крізь м’які, але щільні відтінки туману проступають величні обриси лондонського Парламенту в стилі осучасненої готики. Різкі, гострі, що йдуть вгору архітектурні лінії згладжуються м’якими контурами. Силует будівлі за рахунок ефекту туману розмитий, стушеван, переосмислений і заново створений в ніжних, прикордонних фарбах. Крім того, народжується ефект нереальності, світу, далекого від тутешніх місць, світу задзеркалля, де всі розчинено в білясто-лілових туманах, де ледь проступають теплі жовто-руді промені сонця, надто примарного і далекого, щоб забарвити Темзу і наситити її кольором. Туман розсіює відтінки, розбиває їх на численні рудувато-багряні відблиски.

Таким чином, мальовниче зображення будівлі Парламенту вийшло гранично умовним, абстрактним. В даному творі художник представляє не приватні подробиці і максимально деталізоване схожість, а малює перед нами мить буття, миттєве враження образу міста, яким побачив і відчув його автор.

Як і в багатьох інших творах, Моне в якості головного мотиву виступає малює світло. Саме від світла залежать обриси переданої реальності, яскравість і контрастність образів і предметів.

То згасаючий, то розростається світ призводить до створення вислизає атмосфери туманного міста, повного рефлексів, двоящихся образів і відблискуючих поверхонь.

Лондон наче потонув у туманах холоднуватих бузкових відтінків, залишивши враження хисткості і незавершеності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Будівля Парламенту в Лондоні. Ефект туману – Клод Моне.