Будуар графині – Вільям Хогарт

Будуар графині   Вільям Хогарт

Представлений шедевр Хогарта – четверта картина з шести, що увійшли в серію “Модний шлюб”, де художник досліджує сучасні звичаї на прикладі шлюбів з розрахунку, поширених у середовищі аристократів і багатих купців. Володіючи загостреним почуттям гумору, Хогарт вмів заразити ним глядача. У цій серії художник з сарказмом розповідає про те, що сталося з пихатим лордом, його дружиною і солодкомовним адвокатом Силвертангом. У центрі картини зображена графиня, приймаюча ранніх відвідувачів під час свого ранкового туалету. Вона не зводить очей з адвоката, в той час як її подруга захоплена оперним співаком.

Два пихатих гостя насолоджуються гарячим шоколадом, а огрядний гість мирно куняє в кріслі. Удавана комічною і нешкідливою, ця сценка сповнена таємних натяків, що передвіщала наближення великої біди. Блискучий портретист, Вільям Хогарт дивно писав особи своїх персонажів, кожен наділяючи характером, комічним зовнішнім виглядом. На картині “Будуар графині” два манірних джентльмена слухають флейтиста та оперного кастрата. Один із джентльменів сидить у паперових папільйотках, які на темному тлі виглядають маленькими ріжками. Цей пан ще як слід не прокинувся, тому ліниво підносить до своїх губ чашку гарячого шоколаду.

Поруч сидить гість в перуці з чорною наклейкою на обличчі, що прикриває сифілітичній виразку. Він кривою посмішкою показує, що слухає співака, і навіть намагається злегка диригувати. Позаду цієї пари розташувався огрядний рожевощокий джентльмен. Він мирно хропе, сидячи з відкритим ротом. В руці він тримає стек, що дозволяє вгадати в ньому сільського сквайра, великого любителя випити і закусити, але не витримує нудьги, яка зазвичай панує на цьому ранковому прийомі графині. До речі, сплячий цілком міг би опинитися чоловіком схилилася перед співаком жінки в білому. Хогарт всіма мальовничими засобами підкреслює, що на його картині зображені певні типажі, підглянуті в суспільстві, а не запозичені з більш низького жанру карикатури.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Будуар графині – Вільям Хогарт.