Букет квітів – Адольф Монтічеллі

Букет квітів   Адольф Монтічеллі

Оригінальна техніка і особливе ставлення до кольору – ось, що відрізняє творчість Монтічеллі. Навіть не звертаючись до сложносоставним побутових сюжетів або пейзажів, на прикладі лаконічного натюрморту, можна “розкласти” техніку майстра. “Букет квітів” містить в собі основні риси манери – темний фон, яскравий колорит основного сюжету і спонтанна техніка.

Художник використовував лише чисті кольори, не перемішуючи їх, не створюючи плавних переходів. При цьому нанесені вони чіткими короткими рваними мазками з щедрим кількістю фарби. З-за цього картина ніби іскриться і переливається. Не дивно, що його техніку порівнювали з дорогоцінним камінням, які роздроблені і розкидані по всьому полотну.

Дуже складно розглянути які саме квіти присутні у вазі, хіба, що помаранчеві квітки мають більш-менш чіткі обриси. Інші ж представлені лише в контрастному поєднанні фарб, з яких вибивається акцентний червоний і іскристо білосніжний. Картина справляє сильне враження – це той рідкісний випадок, коли незвичайна техніка майстра внесла в нудний статичний натюрморт неповторну динаміку і різноманітність.

Причому художник залишився правдивий – те, що зазвичай приваблює нас в букетах квітів майстерно зображено на полотні – незвичайна гра фарб і їх поєднання, перемішані в букеті.

Сучасники несхвально ставилися до методів і манері Монтічеллі, хоча свої шанувальники у нього були. Ван Гог і Сезанн дуже схвально ставилися до творчості “предимпрессиониста” Монтічеллі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Букет квітів – Адольф Монтічеллі.