Букет квітів, метелик і пташка – Федір Толстой

Букет квітів, метелик і пташка   Федір Толстой

Є дуже хороша і давня приказка, що якщо людина талановита, то його талант проявляється в багатьох речах. До таких людей я з впевненість можу віднести Федора Петровича Толстого. Це знаменитий російський скульптор, живописець, медальєр, малювальник і віце-президент Академії мистецтв. Найбільше в пам’яті багатьох любителів мистецтва залишаються його картини.

Мою увагу привернула до себе його твір “Букет квітів, метелик і пташка”. На сірому однотонному тлі зображена ваза з невеликим букетом, на якій сиділа метелик, а поруч пташка і опалий листочок. Квітів було декілька і всі різні. Одні ще тільки розпускалися і радували своєю красою очей, але були й такі, краса яких вже починала в’янути.

Різниця їх квітів, від темно-синього до світло-рожевого, і неоднакова довжина ніжки надавали букету вишуканість і неповторність. Ваза зроблена з прозорого скла і було чітко видно, скільки води в неї налито. Майже на самому верху вази сиділа красива, жовтого кольору з чорним обідком, метелик. Вона розправила свої крильця і ніби вдихала одного аромат квітів. На опавшем листочку повзла маленька гусінь. Вона зовсім негарна і навіть потворна, але скоро теж перетвориться в красуню-метелика.

Здавалося б, картина проста і нічим не особлива, якби не маленька пташка на олівці поруч з вазою. Вона має дуже гарний розпис. Мордочка прикрашена рожевим кольором, білий животик, темно-синя спинка з білими і жовтими пір’ям. Вона просто сидить і, здається, що дивиться саме на художника, ніби позує йому. Пташка, своїм маленьким видом додає картині родзинку. Вона стає унікальна та дуже цікава для оточуючих. Автор дуже тонко й правильно підібрав фон, так квіти і птах виглядають яскравіше і ще більше приковують до себе цікаві погляди цінителів мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)