Букет хризантем – П’єр Огюст Ренуар

Букет хризантем   Пєр Огюст Ренуар

Знаменитого французького художника-імпресіоніста П. О. Ренуара складно назвати майстром натюрморту чи пейзажу. Ці жанри ніколи не займали в його практиці чільних позицій. Швидше, Ренуар, добре вивчивши кон’юнктуру ринку, віддавав собі звіт в тому, що майстерно намальований букет квітів буде непогано продаватися, а значить – цілком можна поєднати приємне з корисним, що він неодноразово і робив. Чимало робіт Ренуара такого роду осіло у приватних колекціях.

Квіти покликані радувати око, доставляти естетичну насолоду. Серед них є ті, що особливо улюблені нами. Такі, наприклад, хризантеми. Аж до пізньої осені вони зігрівають серця пам’яттю про літо, про тихих вечорах, про прогулянки з коханим або коханою. Хризантемовий кущ оспіваний в одному з популярних російських романсів.

Ренуар не скупився на яскраві фарби, як і його колеги-імпресіоністи. Вони багато і вдало експериментували зі світлом і кольором. По суті, вони і відкрили справжнє значення того і іншого для живопису. Кольори перемішані на цьому строкатому колажі: білі, червоні, жовті, помаранчеві. Начебто, нічого особливого – а квіти виглядають як живі! І на що об’ємна ваза обрана для букета, але й у неї не вистачило місця деяким кольорам – ось і намалював їх художник поруч з вазою. Як кажуть, не пропадати ж такої краси!..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)