Бульвар Капуцинок – Клод Моне

Бульвар Капуцинок   Клод Моне

На першій виставці робіт імпресіоністів у 1874 році, що відбулася в майстерні фотографа Надара, була представлена відома робота К. Моне “Бульвар капуцинок” . Сюжет був узятий художником з повсякденного картинки паризької вулиці, вщерть заповненій людьми і гужевими возами.

“Вид зверху” вибраний художником для точної передачі характерного виду жвавій вулиці, і замальовка була зроблена Моне з вікна того самого ательє, де відбулася виставка, розташованого на Бульварі Капуцинів, 35.

З близької відстані, на картині видно тільки маленькі мазки, але поглянувши на полотно з деякого видалення, фігурки на картині “оживають” і у глядача виникає відчуття суєти жвавій вулиці.

Ця робота викликала найбільшу кількість насмішок критиків і нерозуміння публіки, але при цьому стала еталоном передачі миттєвого миті.

Роботи були написані у двох варіантах. Одне з полотен, де зображений похмурий день, зберігається в Художньому музеї Канзас-Сіті, інше – залите сонцем, в контрасті з тінню – в Пушкінському музеї образотворчих мистецтв у Москві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)