Бульвар Монмартр – Каміль Піссарро

Бульвар Монмартр   Каміль Піссарро

Піссарро категорично не погоджувався з тими, хто вважав паризькі вулиці потворними. Для нього вони були світлими, а інтенсивність життя на них змінюється в лічені миті, приводила його в захват.

Повернувшись в Париж на початку 1897 року, він з цікавістю спостерігає за метаморфозами, що відбуваються на Монмартрі, коли багатолюдна вулиця раптово ставала пустельною, і навпаки. Перебуваючи в Гранд Готель де Рюсси, художник професійно фіксував всі ці подробиці, незважаючи на поганий зір.

Результати спостереження вилилися в тринадцять картин імпресіоністичного напряму. Мотив цих творів один – бульвар Монмартр, зображений під одним і тим же кутом зору. Здавалося б, такий момент, повинен був привести до того, що всі полотна будуть одноманітними, але Піссарро увічнював знамениту вулицю, змінюючи не тільки час доби, але і стан погоди, а також враховуючи свій настрій.

“Бульвар Монмартр в дощову погоду” – одна з картин цієї знаменитої серії, на якій крихітні постаті людей, ховаючись від негоди під парасолями, не припиняють руху, створюючи ритм імпульсивної життя величезного міста. Снують екіпажі, від яких залишаються відображення в скупченнях води, що утворилися після дощу.

Полотна цієї серії, багато в чому перевершують роботи, в яких художник зображував сільські пейзажі, перш за все, це стосується вражень легкості і рухливості, якими Піссарро наситив картини, що передають вируючу життя Парижа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бульвар Монмартр – Каміль Піссарро.