Бурлаки йдуть вбрід – Ілля Рєпін

Бурлаки йдуть вбрід   Ілля Рєпін

Картини Іллі Рєпіна мають свою дивовижну історію. Художник ретельно готував ескізи та етюди до картини, тому на роботу над твором часом йшов не один рік. Свою історію має і картина “Бурлаки, що йдуть уплав”, закінчена в 1872 році.

Після 1870 року Рєпін відправився подорожувати по Волзі, де писав численні етюди для підготовки до картини про бурлаках. “Бурлаки, що йдуть уплав” – це епічна картина історичного значення. На ній зображена група бурлаков, розташованих по діагоналі.

Картина виглядає монументально, а фігури нагадують барельєф. Тут ще позначається прихильність митця до академічного напрямку. Але завдяки такій композиції відчувається важке рух групи бурлаков. Якщо в картині “Бурлаки на Волзі” перед глядачем постають виснажені під сонцем бурлаки, і згадуєш про важку долю російського народу в той час, то в цій картині бурлаки написані в спокійних сірих стриманих тонах, співзвучних з навколишньою природою.

Кожен персонаж має свій характер. Тут можна побачити і вмираючого сухотного, і військового, закуривающего трубку, і молодого хлопчину, ще повного сил, і улюбленого героя Рєпіна бурлака Канина, який на чолі ватаги вже з умінням і досвідом тримає напрямок. Саме в образі Канина художник показав всю міць і силу російського народу, його філософське початок і мудрість. Ватаги бурлаків візуально можна розділити на три групи, що не робить їх рух монотонною і нудною.

Вітрильне судно на тлі волзького пейзажу створює епічне настрій в картині. Картина поступається по глибині першого варіанту картини про бурлаках “Бурлаки на Волзі” своїм соціальним змістом, багатством образів, але зате твір “Бурлаки, що йдуть уплав” перевершує своєю складністю освітлення і тонкістю передачі світла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)