Буря – Джорджоне

Буря   Джорджоне

“Буря” – одна з найвідоміших картин венеціанського художника Джорджоне. В даний час зберігається в Галереї Академії у Венеції. Джорджоне не дав цій картині назви. Близько 1530 року вона була відома під назвою “Пейзаж на полотні з бурею, циганкою і солдатом”, однак з-за ребристого розряду блискавки, що висвітлює всю сцену, картина залишилася в історії під назвою “Буря”. Картина зображує ідилічний сільський пейзаж з річкою, деревами і руїнами.

Затягнуте хмарами небо освячено спалахом блискавки, яка провіщає неминучу бурю. Жінка, що сидить праворуч, годує грудьми немовля. Вона абсолютно гола і тільки її плечі покриває біла матерія, можливо, символізує чистоту і невинність. Її округлий живіт, повні груди і акт годування в свою чергу, ймовірно, символізують родючість. Очевидна і алюзія з Дівою Марією. У нижній лівій частині картини зображений чоловік, можливо, солдатів. Він стоїть в положенні контрапосту і тримає в правій руці довгий посох або піку.

Усміхаючись, він дивиться вліво, однак малоймовірно, що він дивиться на жінку. Різні дослідники називали його солдатом, пастухом, циганом або холостяком. Колони за ним можуть символізувати силу і постійність, однак те, що вони поламані, може бути символом смерті.

З допомогою рентгенівської зйомки картини було встановлено, що на місці чоловіка Джорджоне спочатку планував написати іншу оголену жінку, а вся картина писалася в кілька етапів. Здається, на картині все знаходиться в очікуванні бурі. Кольори пом’якшені.

Домінують зелені і сині відтінки. Ландшафт домінує над людьми. Багато дослідників вважають, що сюжет тут вторинний, а первинна створена на картині Джорджоне атмосфера. До теперішнього часу не існує однозначної інтерпретації цієї картини. Припускають, що на ній може бути зображено втеча в Єгипет, міфологічна сцена або навіть Адама і Єву з Каїном, тільки що вигнаних з раю, символизируемого містом на задньому плані. Бога ж у цьому випадку символізує блискавка, а зламані колони символізують смерть, як розплату за первородний гріх.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)