Буря – Іван Айвазовський

Буря   Іван Айвазовський

Основною темою картин великого російського художника мариніста Івана Айвазовського є море у всіх його станах. Художник ніби вливається в цю стихію і з дивовижною правдоподібністю передає всю міць цієї великої сили. Він ніби знає якусь таємницю, завдяки якій він майстерно пише свої морські пейзажі. Море на його полотнах то спокійне, наче воно затихло перед бурею, то бурхливе, яке крушить кораблі, які немов іграшки перебувають під владою жорстокої гри морської стихії в життя.

На картині “Буря”, написаній в 1886 році як раз зображено неспокійному морі. Високі хвилі накочують одна на іншу, розтрощуючи все на своєму шляху. І ось вже видно корабель, що зазнав аварії. Б’ючись з непереборною силою найпотужніших хвиль, він не зміг встояти, і лише щогла ще колишеться на воді.

Страшно уявити, скільки жертв забрала ця трагедія в морську безодню. Білі чайки, немов мелькають яскраві іскри, кружляють над місцем трагедії в пошуках видобутку. Темне небо, вкрите важкими хмарами, тільки посилює цей драматичний сюжет. Але з правого боку можна побачити просвітлення, значить, буря скоро заспокоїться, хмари розвіються, і море знову стане спокійним. Буря, наче виконала свій жорстокий план. Це твір чудово, але в той же час наповнений жахом події моменту.

Картина написана настільки реалістично, що, здається, хвилі рухаються, і скоро на тебе впаде їх сила. Дивлячись на картину, ніби відчуваєш запах морської води, і чуєш крики чайок, прериваемие поривами вітру. Цей шедевр в черговий раз змушує зрозуміти, що людина безсила перед великою силою природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)