Буря на морі вночі – Іван Айвазовський

Буря на морі вночі   Іван Айвазовський

Картина “Буря на морі вночі”, була написана в 1849-му році, відомим живописцем Іваном Костянтиновичем Айвазовським. Художник, відноситься до маринистам, так як всі свою творчість присвятив створенню картин, що зображують море у всіх його проявах. Загальний настрій картини, дуже правдиво передає стан нічного бурхливого моря, яке грає з вітрильником, як з маленькою зубочисткою. Як мені здається, такого ефекту художник домігся, завдяки точному вибору кольору і майстерному виконанню.

На задньому плані картини, я бачу грізне нічне небо. Летять крізь хмари і обривки хмар, виглянула повний місяць. Зумівши, лише на кілька митей, пробитися через щільну завісу, вона висвітлює приречений корабель. Я думаю, що це світло, хоч і холодний, все ж дає надію морякам на порятунок.

Весь передній план картини займає розбурхане море. Я бачу могутні хвилі, які йдуть одна за одною. Художник, дуже реалістично зобразив розбурхану стихію. Дивлячись на картину, у мене складається стійке відчуття того, що всі зусилля команди корабля, марні. Величезні перекати, вируюча піна на гребені хвиль, виглядають страхітливо. У тих місцях, де місяць освітлює хвилі, я усвідомлюю таку глибину моря. Я вважаю, такий настрій викликано тим, що відомий мариніст дуже добре використав гру світла і тіні, коли писав картину.

Трохи лівіше від центру картини, я бачу корабель, який з останніх сил пручається лютий натиску хвиль. Розглядаючи картину геніального художника, я чую крики приречених моряків і тріск дерев’яних щогл. Ці відчуття виникають у мене завдяки добре прописаним деталей корабля. Обривки вітрил і тросів, які так життєво зобразив В. К. Айвазовський, доповнюють загальний стан картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)