Бузок – Борис Кустодієв

Бузок   Борис Кустодієв

Картини художника Бориса Кустодієва не складно дізнатися по його унікальному стилю їх виконання. При роботі він користувався м’якими, але яскравими фарбами, застосовував білила, в результаті чого його полотна запам’ятовувалися специфічною гамою і незвичайними композиційними прийомами.

Кустодієв дуже любив зображувати прості і світлі сцени з людського життя: трудові будні, народні свята або просто погожі дні. Нерідко на своїх картинах автор описував реальні моменти з власного життя. Полотно під назвою “Бузок” одне з них.

Перед поглядом глядача відкривається картина ясного дня, що припав на кінець весни. Сонячні промені щедро обдаровують землю, зігріваючи і освітлюючи все навколо. Соковита зелена трава, дерев’яний будинок і огорожа, а також високий розлогий кущ бузку наповнюють повітря неповторними чистими ароматами, які бувають тільки в селах. За распустившимся кучерявим квітів бузку зрозуміло, що дія відбувається на початку травня.

З відчиненої хвіртки виходить красива молода жінка, що тримає на своїх руках маленьку дочку. Такий чудовий деньок саме час для прогулянок з дитиною на природі. Білосніжне плаття з пишною спідницею, коміром і рукавами надає її образу височини і витонченості. Густе русяве волосся жінки прибрані наверх в акуратний пучок.

Маля, що знаходиться на материнських руках, також одягнена в пишну світлу сукню в блакитну смужку. Білий чепчик захищає її голову від часами припекающих променів весняного сонця.

Сім’я була великим щастям у житті художника Кустодієва. На цьому полотні, в 1906 році, він зобразив свою кохану дружину Юлію разом з їх маленькою донькою. Напевно, тому в картину вкладено стільки зворушливих емоцій. Почуття ніжності, турботи і тепла неодмінно починають передаватися і глядачеві, що дивиться на картину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Бузок – Борис Кустодієв.