Бузок – Михайло Врубель

Бузок   Михайло Врубель

Прагнення правдиво відтворити природу, характерне для більшості пейзажистів другої половини XIX століття, у Врубеля поступається місце сприйняття природного мотиву як декоративного.

Врубель, один з майстрів російської Ар Нуво, багато працював у галузі монументально – декоративного і театрального мистецтва. Багатство природного мотиву для нього часто було лише приводом. Його фантазія була здатна перетворити простий квітка або кущ у фантастичну феєрію кольору і ліній.

Улюблена художником колірна гамма, що включає всі відтінки синього, від блакитного до фіолетового, в поєднанні з рожевим і зеленим, створює відчуття мерехтливої, мінливої поверхні. На тлі яскравого, квітучого куща, “складеного” з мазків різної фактури, – темний силует жіночої фігури. Риси її обличчя нагадують улюблену модель і дружину художника, оперну співачку Н. В. Забелу, одночасно викликаючи в пам’яті майолікові скульптури, які Він робив за мотивами опери Н. А. Римського-Корсакова “Снігуронька”. Свого роду феєю бузку представляється жіноча фігурка в картині “Бузок”, виникає немов із скупчення тіней під величезним кущем, ніби випромінюють полум’я.

Врубель бачив у ній пушкінську Тетяну. Але в основі цієї роботи лежить не стільки літературні або оперні враження, скільки живі спостереження над природою. Про це свідчать натурні етюди бузку. Але й вони далекі від пленерних етюдів імпресіоністів, зацікавлених передачею світла, повітря, простору. Вони ненастирливо орнаментализовани. Художник шукає в природі декоративну красу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)