Царівна-несміяна – Віктор Васнецов

Царівна несміяна   Віктор Васнецов

Займаючись дослідженням творчості Васнецова, можна помітити цікавий факт. Найчастіше, роботи цього художника звернені до фольклору. Свої думки він намагається донести до глядача, зображуючи своїх героїнь-царівен.

На картині ми бачимо дівчину, яка сидить в центрі на високому троні. Вона задумалася, на обличчі її можна розгледіти печаль, дивиться вона кудись вдалину. Однією рукою підперла голову а другу недбало опустила. Праворуч від дівчини ми бачимо натовп людей, яка намагається її розвеселити, женихи, слуги, скоморохи та інші придворні.

Фігура дівчини височіє на відміну від більшості інших присутніх на картині героїв. Її одяг білого кольору, виділяється контрастом із зображеною темно-зеленими фарбами натовпом. Царівна на картині зображена в граціозній позі.

Цю картину можна віднести до пізнього творчості художника, так як написана вона була в 1914-1924 роках. Багато істориків вважають. Що Васнецов хотів показати становище Росії в той момент. Трон, на якому сидить царівна, виготовлений з слонової кістки, за народним повір’ям, символізує центр світу. Колони прикрашають фрески розписні.

Мені подобається ця картина, царівна зображена реалістично. Васнецову вдалося точно передати глядачеві і навіть дати відчути настрій картини. Марні спроби розсмішити несміяну, приводять її в ще більшу прикрість. Рука, якою вона підперла голову, як би говорить нам, що все це їй остогидло. Хочеться їй тиші і спокою.

Мені подобаються картини Васнецова, навіть незважаючи на те, що на них зображені казкові персонажі, дивлячись на них поринаєш у світ, де немає заздрості і брехні. Тамм панує гармонія і спокій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Царівна-несміяна – Віктор Васнецов.